Ndërlidhjet

Ahmedinejad: Do thyejmë duart çdo sulmuesi


Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmedinejad tha sot se ushtria e këtij vendi është e përgatitur, që të ndalojë çdo sulm mbi Iranin.

"Nëse dikush guxon të cënojë kufijtë e kombit iranian, forcat tona të armatosura do t'ia thyejnë dorën para se ta tërheq këmbëzën", ka thënë Amhedinejad, gjatë një parade e cila shënon 28 vjetorin e luftës mes Iranit dhe Irakut.

Shtetet perëndimore thonë se Irani synon të zhvillojë teknologji të armëve bërthamore, derisa Irani i hedh poshtë këto akuza.

XS
SM
MD
LG