Ndërlidhjet

Pakistani akuzon talebanët dhe Al Kaedan


Ministria e Brendshme e Pakistanit i ka akuzuar militantët talebanë nga zonat fisnore të kufirit me Afganistanin si përgjegjës për shpërthimin e së shtunës në hotelin Marriot në Islamabad.

Zyrtari i lartë i ministrisë, Rehman Malik, tha se sulmuesit e përfshirë në sulmet e fundit me bomba në Pakistan ishin të gjithë nga zonat fisnore ku janë aktivë Al Kaeda dhe talebanët.
XS
SM
MD
LG