Ndërlidhjet

Brown: Britania do të ndihmojë Pakistanin


Kryeministri britanik Gordon Brown e ka dënuar sot shpërthimin vetëvrasës në Pakistan dhe është zotuar se Britania do ta ndihmojë Pakistanin për të luftuar terrorizmin.

Duke folur në qytetin Manchester në Anglinë veriore, Brown u tha mediave se Britania "do të qëndrojë me njerëzit e Pakistanit dhe do të bëjë çmos që t'u ndihmojë atyre".
XS
SM
MD
LG