Ndërlidhjet

Spanjë: Automjeti bombë vret një ushtar


Një ushtar është vrarë dhe një person tjetër është plagosur mëngjesin e sotëm nga shpërthimi i një automjeti bombë në qytetin verior spanjol, Santona.

Sulmi ndodhi 24 orë pas dy sulmeve tjera me automjete bomba në Baski, që plagosën 11 vetë.

Raportohet se një pjesëtar i grupit separatist ETA i ka njoftuar autoritetet pak kohë para shpërthimit.
XS
SM
MD
LG