Ndërlidhjet

SHBA-të, jo më superfuqi financiare


Shtetet e Bashkuara nuk do të jenë më superfuqi financiare në botë, tha ministri gjerman i financave. Ai, gjatë paraqitjes së tij në parlament, tha se kriza aktuale ishte "tërmet" dhe SHBA-të duhet të pranojnë rregulla më strikte të kontrollit të tregut.

Ministri gjerman i financave tha se kriza është amerikane dhe do ishte e pamençur nga ana e Gjermanisë të ofronte një plan ndihme si ai i Uashingtonit për Wall Street.

XS
SM
MD
LG