Ndërlidhjet

Cërvenkovski: Nuk lejojmë të poshtërohemi


Presidenti i Maqedonisë Branko Cërvenkovski u ka thënë liderëve botërorë se vendi i tij dëshiron të gjejë një kompromis korrekt në kontestin me Greqinë mbi emrin e Maqedonisë, por nuk do të lejojë që të poshtërohet.

Në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, Cërvenkovski është ankuar për sic ka thënë disa absurditete mbi çështjen e emrit, të cilat ka thënë ai, po e pengojnë integrimin e Maqedonisë në NATO dhe BE.
XS
SM
MD
LG