Ndërlidhjet

Rice: Potenciali jonë bërthamor, i fuqishëm


Planet e Rusisë për fuqizimin e mbrojtjes bërthamore nuk do të ndikojnë në balancën aktuale të fuqisë, tha shefja e diplomacisë amerikane Condoleezza Rice.

Gjatë një interviste për agjencinë e lajmeve Reuters, Rice shtoi se fuqia bërthamore e Shteteve të Bashkuara është e aftë të përballet me çdo situatë dhe është shumë e fuqishme.

Rusia bëri publike planet për ndërtimin e sistemit mbrojtës hapsinor dhe një flotë të re me nëndetëse bërthamore deri në vitin 2020.
XS
SM
MD
LG