Ndërlidhjet

Astronauti kinez ecën në hapësirë


Astronauti kinez, Zhai Zhigang ka filluar ecjen në hapësirë. Ecja në hapësirë, e para për një astronaut kinez do zgjasë 20 minuta. Ngjarja u transmetua drejtpërdrejt në televizionin kombëtar kinez.

Zhigang po provon njëherësh dhe xhaketën mbrojtëse prodhim kinez, që kushton 4 milionë dollarë dhe peshon 120 kilogramë.
XS
SM
MD
LG