Ndërlidhjet

Bagdad: 10 të vdekur nga dy shpërthime


Zyrtarët irakianë thanë se të paktën 10 persona kanë humbur jetën nga shpërthimi i dyfishtë i automjeteve bombë në Bagdad.

Policia dhe zyrtarët e spitalit thanë se bombat shpërthyen brenda disa minutave në dy lagje të banuara kryesisht me shiitë.

Dhjetra persona janë plagosur në sulmet.
XS
SM
MD
LG