Ndërlidhjet

Bagdad: 32 të vdekur nga 4 shpërthime


Të paktën 32 njerëz kanë humbur jetën dhe dhjetra të tjerë janë plagosur nga katër shpërthimet në Bagdad.

Sulmet kanë ndodhur mbrëmë pak pas përfundimit të agjërimit.

Në sulmin më vdekjeprurës, 19 vetë e humbën jetën dhe 72 u plagosën në një qendër tregtare.
XS
SM
MD
LG