Ndërlidhjet

Liban: 4 të vrarë nga shpërthimi në Tripoli


Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe 30 janë plagosur kur një automjet bombë shpërtheu në afërsi të një autobusi në qytetin verior libanez Tripoli.

Bomba kishte për shënjestër një autobus të ushtrisë, ndërsa shumica e viktimave ishin ushtarë.

Një sulm i ngjashëm me bomba në muajin gusht shkaktoi vdekjen e nëntë ushtarëve.

XS
SM
MD
LG