Ndërlidhjet

UNHCR: 20'000 veta largohen nga Pakistani


Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë ka bërë të ditur se 20 mijë persona janë larguar nga Pakistani drejt Afganistanit për t'iu shmangur luftimeve në zonën kufitare mes ushtrisë pakistaneze dhe militantëve.

Ushtria pakistaneze dy muaj më parë kanë filluar një sulm ushtarak në rajonin kufitar.
XS
SM
MD
LG