Ndërlidhjet

Polici afgan vret ushtarin amerikan


Një polic afgan ka hapur zjarr kundër forcave amerikane dhe vrau një ushtar të Shteteve të Bashkuara. Incidenti ndodhi brenda një stacioni policie, njoftojnë burimet e NATO-s. Sulmi ndodhi pasi forcat amerikane dhe ato afgane kishin sjellë disa militantë të dyshuar në stacionin e policisë.

Burimet e NATO-s theksuan se forcat amerikane iu kundërpërgjigjën zjarrit duke e vrarë sulmuesin.
XS
SM
MD
LG