Ndërlidhjet

BH: 5 të dënuar për krime lufte


Drejtësia në Bosnjë ka burgosur katër serbë dhe një kroat për krime kundër civilëve boshnjakë gjatë luftës së viteve 1992-'95.

Dënimi maksimal për të burgosurit ishte 10 vjet heqje lirie.
XS
SM
MD
LG