Ndërlidhjet

Indi: Ikje në rrëmujë- vdesin rreth 150


Rreth 150 persona kanë vdekur dhe 100 janë lënduar kur mijëra pelegrinë kanë ikur në rrëmujë nga një tempull hindu në qytetin historik të Jaipurit, thonë zyrtarët indianë.

Disa agjenci lajmesh flasin per 168 te vdekur.

Rrëmuja ndodhi, kur më shumë se 12 mijë njerëz të mbledhur në tempull, po shënonin një festë hindu.
XS
SM
MD
LG