Ndërlidhjet

Shtëpia e Bardhë:Shpresë për votën pro të Senatit


Shtëpia e Bardhë shfaqi shpresën se Senati do të kalojë pakon e rishikuar të shpëtimit financiar prej 700 miliardë dollarësh.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Tony Fratto tha se presidenti George Bush do të bisedojë sot me senatorët.

Plani u refuzua nga Dhoma Përfaqësuese të hënën. Kandidatët për presidentë të SHBA-së Barack Obama dhe John Mccain do të kthehen në Uashington për të marrë pjesë në votim.
XS
SM
MD
LG