Ndërlidhjet

Kosovë: Sot, protesta të serbëve


Serbët e Kosovës do të protestojnë paraditen e sotme në Mitrovicë dhe në disa qendra të tjera të banuara me serbë. Këta të fundit do protestojnë kundër vendosjes së misionit të Bashkimit Evropian dhe kundër rifillimit të punës së gjykatave në veri të Kosovës.

Burimet zyrtare të sigurisë në Prishtinë pohojnë se gjendja e sigurisë është nën kontroll.
XS
SM
MD
LG