Ndërlidhjet

Irak: 18 të vdekur nga sulmet në xhami


11 persona kanë vdekur dhe 31 të tjerë kanë vdekur pas sulmit ndaj dy xhamive shiite në Bagdad. Shtatë persona kanë humbur jetën dhe 21 të tjerë janë plagosur në një tjetër sulm ndaj një xhamie në veri të Irakut.

Sulmet erdhën derisa vazhdojnë festimet e Bajramit në përfundim të muajit të Ramazanit.
XS
SM
MD
LG