Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 4 persona


Të paktën katër persona raportohet të jenë vrarë kur një sulmues vetëvrasës hodhi vetën ne erë në Pakistanin veriperëndimor.

Policia në qytetin e Charsadda, ku edhe ndodhi sulmui, tha se në shënjestër të sulmuesit ishte shtëpia e një shefi të partisë në pushtet, në provincën veri-perëndimore. Poltikani nuk është lënduar.

Pakistani veri-perëndimor është strehë e kryengritjes në rritje të talebanëve dhe militantëve të Al-Qaidas
XS
SM
MD
LG