Ndërlidhjet

Medvedev: Përfundoi era e dominimit amerikan


Presidenti rus Dmitry Medvedev tha sot se era e dominimit amerikan në ekonominë globale ka marrë fund dhe se botës tani i duhet më shumë se vetëm një sistem i ri financiar.

"Koha e dominimit nga një ekonomi dhe nga një valutë i përket të kaluarës tash dhe përgjithmonë. Dhe për të zgjidhur krizën e shkaktuar nga egoizmi financiar, duhen vendime kolektive", ka thënë Medvedev gjatë një forumi ruso-gjerman, ku mori pjesë edhe kancelarja gjermane Angela Merkel.

XS
SM
MD
LG