Ndërlidhjet

Timoshenko: Nuk i dhamë armë Gjeorgjisë


Kryeministri rus e ka kritikuar ashpër Ukrainën lidhur me raportet se mbase ky vend e ka furnizuar me armatim dhe personel ushtarak Gjeorgjinë para dhe gjatë luftës ndërmjet Rusisë dhe Gjeorgjisë në muajin gusht.

Duke folur gjatë takimit me kryeministren e Ukrainës Julia Timoshenko, Putin tha se nëse raportet konfirmohen, atëherë ky akt i Ukrainës do të ishte "krim".

Timoshenko tha se beson se këto raporte nuk do të konfirmohen.
XS
SM
MD
LG