Ndërlidhjet

Lavrov: Bashkëpunim me SHBA-në e BE-në


Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka shprehur gatishmërinë të punojë me SHBA-të dhe BE-në që të ndalojnë sulmet e piratëve në ujërat afrikane.

Deklarata e Lavrovit erdhi në kohën që piratët vazhdojnë të mbajnë të rrëmbyer anijen ukrainase që po transportonte një sasi të madhe armësh ruse.

Piratët kanë kërkuar 20 milionë dollarë për ta liruar anijen.
XS
SM
MD
LG