Ndërlidhjet

Tadiç: BE-ja të pranojë Serbinë


Presidenti i Serbisë Boris Tadiç kërkoi nga Bashkimi Evropian që të pranojë Serbinë dhe gjithë Ballkanin Perëndimor si pjesë të vetën. Komentet e Tadiçit u bënë pas marrjes së çmimit Quadriga, që jepet çdo vit në ditën e bashkimit të Gjermanisë.

Çmimi, i cili nderon udhëheqësit me "vizion dhe kurajo" i është dhënë më parë presidentit afgan Hamid Karzai dhe atij ukrainas Viktor Jushçenko.
XS
SM
MD
LG