Ndërlidhjet

Turqi: 15 ushtarë dhe 23 militantë të vrarë


15 ushtarë turqë janë vrarë nga sulmet e rebelëve kurdë në një bazë ushtarake në juglindje të Turqisë. Forcat turke u kundërpërgjigjën duke vrarë 23 militantë kurdë.

Mes militantëve kurdë dhe Turqisë ka një konflikt që po zgjat prej disa dekadash dhe ka marrë jetën e mijëra njerëzve.
XS
SM
MD
LG