Ndërlidhjet

Irak: Ndeshen dy helikopterë amerikanë


Ushtria amerikane tha se dy helikopterë amerikanë Blackawk janë përplasur të shtunën mbrëma, derisa po ateronin në një bazë në veri të Bagdadit.

Një ushtar irakian është mbytur në aksident, ndërsa dy ushtarë amerikanë dhe dy irakianë janë lënduar.

Ushtria amerikane tha se zjarri i armikut nuk duket të ketë qene shkak i përplasjes.

Rasti është duke u hetuar.
XS
SM
MD
LG