Ndërlidhjet

Bosnja voton në zgjedhjet lokale


Në Bosnje e Hercegovinë kanë filluar zgjedhjet lokale, në të cilat pritet të konfirmohet dominimi i nacionalistëve në pushtet.

Qendrat e votimit janë hapur në orën 7 dhe pritet të mbyllen në 19.

Rreth tre milionë boshnjakë me të drejtë vote, do të zgjedhin 140 kryetarë komunash si dhe këshillat lokalë të 148 komunave.
XS
SM
MD
LG