Ndërlidhjet

Hong-Kong: Bursat aziatike shënuan rënie


Bursat në Azi kanë shënuar rënie, për shkak të trazirave financiare në Evropë dhe vazhdimit të paqartësisë në Shtetet e Bashkuara lidhur me krizën globale ekonomike.

Eskpertët thonë se këto tregje shënuan humbje, pasi qeveria gjermane shpalli se do t'i garantoj të gjitha depozitat private bankare në këtë vend.
XS
SM
MD
LG