Ndërlidhjet

Pakistan: 15 të vdekur nga sulmi vetëvrasës


Një sulmues vetëvrasës ka shkaktuar sot vdekjen e 15 njerëzve dhe plagosjen e një politikani.

Policia e Pakistanit tha se sulmuesi e hodhi veten në erë në një turrmë me njerëz në shtëpinë e deputetit Rashid Akbar Nowani, nga partia e ish kryeministrit Nawaz Sharif në qytetin Bhakkar, të provincës Punjab.

Qeveria e re e Pakistanit po e lufton valën e dhunës islamiste, për të cilën i akuzon militantët në zonat fisnore që kufizohen me Afganistanin.

Qeveria gjithashtu është nën presionin e Shteteve të Bashkuara për t'i shtypur ekstremistët.
XS
SM
MD
LG