Ndërlidhjet

Shënojnë rritje tregjet evropiane


Tregjet kryesore evropiane kanë shënuar rritje sot që në hapje, duke injektuar besim të ri në treg pas pothuaj panikut që kaploi dje tregjet në tërë globin mbi shitjen e aksioneve.

Tregjet e aksioneve në Londër, Frankfurt dhe Paris kanë shënuar rritje modeste, ndërsa edhe disa bursa më të vogla evropiane po ashtu kanë lëvizur përpara.
XS
SM
MD
LG