Ndërlidhjet

Kabul: 43 talibanë të vrarë


Forcat ndërkombëtare në Afganistan kanë vrarë 43 militantë talibanë gjatë përleshjeve në jug të Afganistanit. Përleshja ndodhi pasi patrulla e forcave të NATO-s u sulmua në rajonin e Zabulit.

Raportohet se nuk ka pasur viktima në mesin e forcave ndërkombëtare dhe atyre afgane.

Rajonet jugore të Afganistanit përbëjnë qendrat kryesore mbështetëse të kryengritësve talibanë.
XS
SM
MD
LG