Ndërlidhjet

Trupat ruse tërhiqen nga Gjeorgjia


Trupat ruse do fillojnë tërheqjen nga Gjeorgjia të mërkurën dhe brenda 24 orësh të gjithë trupat do jenë larguar. Lajmi u bë i ditur nga komandanti i trupave ruse në Osetinë e Jugut.

Sipas marrëveshjes së armëpushimit Rusia duhet të tërhiqet nga territoret gjeorgjiane përreth rajoneve separatiste të Abkazisë dhe Osetisë së Jugut deri të premten.
XS
SM
MD
LG