Ndërlidhjet

Bush diskuton krizën me krerët botërorë


Presidenti amerikan George Bush ka diskutuar krizën aktuale ekonomike dhe nevojën për bashkëpunim me udhëheqësit e Britanisë, Francës dhe Italisë, njofton Shtëpia e Bardhë.

Bush pritet të diskutojë krizën financiare globale dhe me kancelaren gjermane Angela Merkel.

"Është e rëndësishme që të gjithë të jemi në një drejtim të përbashkët", tha zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Dan Perrino.
XS
SM
MD
LG