Ndërlidhjet

Ohër: Gates takohet me homologët e rajonit


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates në qytetin e Ohrit do të ndjekë takimin e minsitrave të mbrojtjes së rajonit.

Takimi i rregullt vjetor në Ohër do të mbledhë ministrat e 16 vendeve, ku për herë të parë do të amrrin pjesë dhe minsitrat e mbrotjjes së Shteteve të Bashkuara, Turqisë, Greqisë dhe Shqipërisë.

"Objektivi është t'i sigurojmë miqtë dhe aletatë tanë nga këto vende për vazhdimin e angazhimit amerikan" i tha Gates gazetarëve.

Gates udhëtroi drejt Maqedonisë pas vizitës që bëri dje në Kosovë, ku hodhi poshtë çdo mundësi për ndarjen e vendit.
XS
SM
MD
LG