Ndërlidhjet

Bien sërish bursat aziatike


Bursat aziatike kanë shënuar rënie edhe në ditën e sotme. Bursat në Japoni, Hong Kong, Australi e Singapor ranë nga 2.8% deri në 4.1%.

Rëniat në tregun aziatik vijnë pas rënieve të një dite më parë në Wall Street dhe drojës se kriza globale mund të thellohet.
XS
SM
MD
LG