Ndërlidhjet

Irak: 6 të vdekur nga gruaja vetëvrasëse


Të paktën gjashtë vetë janë vrarë dhe 18 janë plagosur kur një grua vetëvrasëse sot e ka hedhur veten në erë para një gjykate në qytetin irakian Baquba, kryeqytetin e krahinës së trazuar Diyala, 60 km në verilindje të Bagdadit.

Një dëshmitar okular tha se gruaja që e kreu sulmin ishte e veshur me rroba tradicionale, ndërsa në kohën e sulmit, në oborrin e gjykatës ndodheshin policë dhe ushtarë.
XS
SM
MD
LG