Ndërlidhjet

Rehn i kërkon Bosnjes reforma kushtetuese


Bosnja duhet të reformojë kushtetutën e saj dhe të mbajë regjistrimin e përgjithshëm të popullsisë para së të kandidojë për anëtarësim në BE, ka thënë komisoneri evropian per zgjerim Oli Rehn, gjatë një vizite në Sarajevë.

Rehn ka kritikuar politikanët lokalë se në vend se të punojnë për reforma po merren me retorikë, e cila po e pengon shtetin të ecë drejt integrimit në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG