Ndërlidhjet

Dortmund: Takohen Lavrov e Steinmeier


Ministrat e jashtëm të Rusisë dhe Gjermanisë takohen sot në Berlin për bisedime dypalëshe.

Burimet gjermane thanë se tema diskutimi do jenë konflikti i gushtit në Gjeorgji, programi bërthamor i Iranit dhe e ardhmja e marrëdhënieve mes Bashkimit Evropian dhe Rusisë.

Takimi do zhvillohet në Dortmund, ku sot kombëtaret e Rusisë dhe Gjermanisë do të përballen për ndeshjet kualifikuese të kampionatit botëror të futbollit, të vitit 2010.
XS
SM
MD
LG