Ndërlidhjet

Pakistan: Krerët fisnorë sulmojnë talibanët


Banorët e zonave fisnore në Pakistan, pranë kufirit me Afganistanin, kanë sulmuar dhe kanë shkatërruar shtëpitë luftëtarëve talibanë.

Sulmi erdhi pas një atentati vetvrasës që shkaktoi vdekjen e 30 personave. Një militant taliban me një automjet bombë sulmoi vendin ku po takoheshin drejtuesit fisnorë, të cilët po diskutonin planin e qeverisë për të krijuar një forcë mbrojtëse të këtyre rajoneve, e cila do largonte militantët jashtë këtyre rajoneve.
XS
SM
MD
LG