Ndërlidhjet

Çeçeni: 13 të vdekur nga tërmeti


Në Çeçeni po vazhdojnë përpjekjet e shpëtimit pas tërmetit të fuqishëm që shkaktoi vdekjen e 13 njerëzve, përfshirë tre fëmijëve, dhe plagosjen e më shumë se 100 të tjerëve.

Shërbimi Gjeologjik në Shteteve e Bashkuara tha se epiqendra e tërmetit me fuqi 5.3 shkallë të Rihterit, ishte rreth 40 km në lindje të kryeqytetit çeçen, Grozny.

Raportohet se tërmeti ka shkaktuar dëme materiale në ndërtesa dhe rrugë, ndërsa mijëra njerëz kanë mbetur pa energji elektrike.
XS
SM
MD
LG