Ndërlidhjet

Korea Veriore konfirmon çarmatimin bërthamor


Koreja e Veriut konfirmoi se do të vazhdojë punët e çmontimit të uzinave bërthamore dhe do t'u lejojë inspektorëve ndërkombëtarë ta verifikojnë procesin.

Ministria e Jashtme verikoreane tha se vendimi u mor pasi Shtetet e Bashkuara shpallën se e heqin regjimin komunist nga lista e vendeve që sponsorizojnë terrorizmin.

Japonia ka shprehur "keqardhje" për vendimin e Shteteve të Bashkuara, por Koreja e Jugut e ka mirëpritur atë.
XS
SM
MD
LG