Ndërlidhjet

Jeremiq: Mali i Zi s'është shtet sovran


Me vendimin për njohjen e Kosovës, një ditë pasi që Asambleja e Përgjithshme e dërgoi këtë çështje para Gjkatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, Mali i Zi tregoi se nuk udhëheq politikë të jashtme të pavarur dhe se nuk është në kuptim të plotë shtet sovran, ka thënë ministri i jashtëm serb Vuk Jeremiq.

Ai i ka thënë të përditshmes beogradase Press se regjimi në Podgoricë e ka ndërmarrë këtë hap nën diktat direkt të atyre, idetë e të cilavë ranë pas votimit në Asamble.
XS
SM
MD
LG