Ndërlidhjet

Islamabad: Janë vrarë disa kryengritës


Ushtria e Pakistanit thonë se ka vrarë disa militantë të dyshuar pro talibanë në dy rajone në
veri-perëndim të këtij vendi, afër kufirit me Afganistanin.

Në njoftim mëtutje theksohet se 27 kryengritës të dyshuar dhe dy komandantë janë vrarë gjatë sulmeve ajrore në rajonin Orakzai.

Ky sulm ndodhi të premten e kaluar.
XS
SM
MD
LG