Ndërlidhjet

BE heq kufizimet për Minskun


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të pezullojnë kufizimet në lëvizje për udhëheqësit e Bjellorusisë, përfshi dhe presidentin e vendit Aleksandër Llukashenka.

Agjencitë e lajmeve citojnë diplomatë në Bruksel të kenë thënë se vendimi do të jetë në fuqi për gjashtë muaj.
XS
SM
MD
LG