Ndërlidhjet

Bush vlerëson Italinë për rolin në Kosovë


Presidenti Bush dhe kryeministri italian Silvio Berlusconi kanë premtuar përpjekje të përbashkëta për të stabilizuar tregun financiar global.

Presidenti amerikan falenderoi Italinë për rolin në Afganistan, Irak, Kosovë dhe Bosnjë.

"Së Bashku ne mbështesim demokracitë në rritje dhe mbrojmë njerëzit e pafajshëm nga dhuna", tha Bush.

XS
SM
MD
LG