Ndërlidhjet

Irak-Siri: Vendosen raporte diplomatike


Siria ka dërguar ambasador në Bagdad, i pari në disa dekada. Ky është i fundit nëmesin e hapave të marra nga vendet arabe për forcimin e marrëdhënieve diplomatike me Irakun.

Siria dhe Iraku kanë pasur raporte të tensionuara që nga viti 1960.
XS
SM
MD
LG