Ndërlidhjet

Luftime në kufirin afgano-pakistanez


Zyrtarët pakistanezë thanë se 51 persona u vranë nga luftimet mes talibanëve dhe forcave të sigurisë. Luftimet u zhvilluan në rajonin kufitar me Afganistanin.

Forcat e sigurisë sulmuan dhe disa rajone të tjera ku besohet se gjenden militantët duke shkaktuar vdekjen e nëntë prej tyre.
XS
SM
MD
LG