Ndërlidhjet

BH: Arrestohen katër serbë për krime lufte


Policia boshnjake arrestoi katër serbë të Bosnjës për pjesëmarrjen në masakrën ndaj 200 boshnjakëve dhe kroatëve gjatë luftës së viteve 1992-'95.

Të katër serbët e arrestuar akuzohen për krime kundër njerëzimit të kryera në qytetin e Prijedorit më 21 gusht të 1992.
XS
SM
MD
LG