Ndërlidhjet

Bush pret Sarkozyn e Barroson


Shtëpia e Bardhë tha se presidenti George Bush do të presë të shtunën në Camp David për bisedime dhe darkë pesidentin francez Nicolas Sarkozyn dhe kreun e Komisionit të BE-së Jose Manuel Barroso.

Zëdhënësi Gordon Johndroe tha se bisedimet do të fokusohen në ekonominë globale dhe krizën aktuale financiare.

XS
SM
MD
LG