Ndërlidhjet

Cheney probleme me rrahjet e zemrës


Nënpresidenti amerikan Dick Cheney i nënshtruar një procedure mjekësore për ta kthyer ritmin normal të rrahjeve së zemrës.

Ai është vizituar nga mjekët e Shtëpisë së Bardhe dhe me pas do i nënshtrohet procedurës mjekësore në spital.

Për 67 vjeçarin Cheney kjo është hera e dytë në më pak se një vit që i nënshtrohet procedurave kardiologjike.

Ndërkohë, një zëdhënës i ish zonjës së parë Nancy Reagan, tha se gruaja 87 vjecare e presidentit të ndejrë Ronald Reagan është shtruar në spital për trajtimin e thyerjeve në pelvis, pasi që ishte rrëzuar në shtëpinë e saj javën e kaluar.
XS
SM
MD
LG