Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 3, plagosen 15 policë


Tre policë janë vrarë dhe 15 janë plagosur kur një sulmues vetëvrasës hodhi veten në erë në një stacion policie në luginën Swat në veriperëndim të Pakistanit.

Sulmet vetëvrasëse janë shtuar kohëve të fundit pasi në gusht forcat e sigurisë filluan një ofenzivë kundër militantëve të Al Kaedas dhe luftëtarëve talebanë.
XS
SM
MD
LG